ÖVRIGT / Speglar / Pigtittare 7223743
*
nr 722 3743
Pigtittare
höjd: 75
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 31 oktober 2011
kl 19:28:30
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/10 19:26:35
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel spegel speglar
-
8291 Spegel
1800-tal, delvis förgylld ram, 77x53 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:03
-
8195 Spegel
1930/40-tal Höjd: 100 cm. Bredd: 46 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:18
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12
-
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:07
*
Pigtittare
nr 722 3743
Pigtittare
höjd: 75
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 31 oktober 2011 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 29/10 19:26:35 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel spegel speglar
-
8291 Spegel
1800-tal, delvis förgylld ram, 77x53 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:03 -
8195 Spegel
1930/40-tal Höjd: 100 cm. Bredd: 46 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:18 -
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12
-
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:07



